Sposób na osiemnastkę !OD CZEGO ZACZĄĆ?

1. PLAN.
Czyli moje główne zamierzenia. Rzeczy, o których marzyłam już od dawna. Później staram się sprecyzować te wszystkie myśli, ogarnąć chaos i wszystko jakoś sobie poukładać w logiczną całość. 
a) Balony - chcę mieć balony z nadrukiem "18", czy coś w tym stylu. Do tego celu od razu odpalam allegro i szukam czegoś w moim guście. I w ten sposób trafiłam na kilka fajnych aukcji: klik, klik.
b) Zaproszenia - tutaj z kolei zamierzam zrobić je sama, ale do tego celu od razu włączyłam pinterest, etsy i tumblr, w celu znalezienia inspiracji:)


c) Tort - co do tej sprawy mam dwa pomysły i planuję po prostu połączyć je w jeden.
Stąd użyję samego kształtu. Robiłyśmy już z mamą taki tort, tylko "50" :)

No a stąd tę 'dziewczynkę' :D Oczywiście bardziej podobną do mnie. Muszę jeszcze poszukać takich miniaturowych buteleczek. No i posadzę ją na mojej ósemce:>

d) Przekąski - tutaj również grzebałam trochę na w/w stronach internetowych w celu inspiracji i spodobało mi się kilka fajnych i uroczych słodkości.


Chcę zrobić takie kulki z arbuza, a do środka wstrzykuje się alkohol *csiii* :D e) Ścianka zdjęciowa - przyznam się, że zainspirowały mnie do tego osiemnastki youtuberek:D Littlemooonster96 i Olciiak :) Pomyślałam, że to dobry pomysł. Kupiłam do tego celu 2 ogromne kartony, z których powstanie sama ścianka, farbę białą w sprayu, kolorowe farbki i markery. Pomaluję karton na biało, później chcę coś narysować i napisać coś w stylu "18 urodziny Pauli", a markerami będą podpisywać się wszyscy, którzy zjawią się na mojej 18'stkowej imprezie :>f) gadżety - chciałabym zrobić gadżety do zdjęć (jak w photobox'ach), śmieszne słomki do picia, czapeczki urodzinowe, itp.

g) Menu - na takiej imprezie przyda się przynajmniej jedno ciepłe danie (o przekąskach już było) :D Myślałam o zrobieniu pizzy, jednak ciotka zaoferowała się zrobieniem 'pierogów', czyli czegoś jak bułka wypełniona pieczarkami, warzywami, mięskiem:) Muszę mieć jednak też dania bezmięsne. Myślałyśmy z mamą o faszerowanej papryce/pomidorach, rybie, czy jajku w jakiejś ciekawej postaci. Dodatkowo będą jeszcze sałatki - jedna z gyrosem, a druga z oliwkami, serem feta.

2. ZAKUPY.
A jeśli zakupy, to także lista :) Wszystkie powyższe podpunkty dobrze analizuję i wyciągam to, co będzie mi potrzebne (część rzeczy już mam). Fajnie mieć do tego uroczą listę, np. taką:


Sama bardzo lubię mieć wszystko zorganizowane, dokładne i dopięte na ostatni guzik:)

Później tylko zakupy i przygotowywanie poszczególnych elementów. Dzisiaj będę robiła ściankę, trzeba ją pomalować dwoma warstwami, no i trochę zabawy z tym później będzie. Oprócz tego dochodzą takie sprawy jak światło, muzyka, naczynia i sztućce, ale tym będę martwiła się troszkę później. Całość będzie miała miejsce na wynajętej sali, także przynajmniej krzesła i stoły nie muszą przysparzać mi problemu:D No a impreza odbędzie się 9kwietnia, więc czasu zostało niewiele:) Dlatego też jestem ostatnio pochłonięta tym wszystkim, nie ma mnie a blogu, na mailu. Bardzo Was przepraszam za wszystkie dotychczasowe opóźnienia, ale wiecie jak to jest:D

A Wy? Mieliście, czy dopiero będziecie mieli osiemnastkę? Macie jakieś konkretne wizje i głupie pomysły, marzenia (jak moja ścianka, czy pijane owoce)?

Buziaki!:*