Croatia♥

Cześć!
Mogłabym Wam opisać cały wyjazd, ale byłoby tego tyle, że mogłabym chyba wydać książkę średniej jakości, haha :D Wymyśliłam, że zrobię to wszystko w punktach. Napiszę jakieś ciekawostki, dorzucę zdjęcia. Mam nadzieję, że nie zanudzę Was na śmierć, a wręcz przeciwnie ♥ 

1. Mieszkałam w miejscowości Baska Voda
Leży ona 1222km od Krosna.2. Mieszkałam w apartamencie o nazwie "Villa Klara". Właściciel był bardzo miły i życzliwy! W środku było przepięknie, mieliśmy taras (powyżej widok własnie z niego). Nad Morze Adriatyckie ze swojego apartamentu szliśmy ok. 6 minut :)


3. Woda była naprawdę czyściutka! Patrząc z góry można było zobaczyć dno, a nawet dostrzec ryby! Nurkowanie w taki miejscu jest genialne, choć woda jest słona i mocno wypycha nas na powierzchnię.


4. Przy drodze jest mnóstwo kawiarni, barów, restauracji, sklepików. Z kolei muzea są głęboko "upchane" w uliczkach tej małej miejscowości. Czasem ciężko było mi się odnaleźć.
4. Bardzo zdziwił mnie fakt, że owoce, które rosną tam i są sprowadzane do Polski - w Polsce są tańsze! Oprócz tego nie widziałam kolosalnej różnicy między smakiem arbuza tam, i tutaj. Mimo wszystko trzeba przyznać, że targi (nie tylko z owocami) wyglądały przeuroczo!♥

5. Można tam było wykupić rejs na wyspę, spróbować parasailing'u i innych ciekawych atrakcji, które niestety były dosyć drogie.


6. Jedna kuna to 60gr. Ceny pamiątek wahały się zazwyczaj 10kn-80kn. Nie jest tam zbyt tanio, jeśli jedzie się całą rodziną i za wszystko płaci jeden portfel. Dużo fajniej byłoby wybrać się tam paczką znajomych, gdzie każdy może pozwolić sobie na trochę więcej :)


Wszędzie było mnóstwo palm, kaktusów. Chorwacja kojarzy mi się trochę z małą Hiszpanią. Krajobraz jest przepiękny. Góry łączą się z morzem. Niedaleko płynie rzeka, Cetina. Przepływa też przez piękny kanion. Jest mnóstwo cudownych wodospadów (których niestety nie zdążyłam zobaczyć :c) i wiele więcej ciekawych miejsc. Z całego serca mogę Wam gorąco polecić Chorwację jako miejsce do wakacyjnego wypoczynku ♥


Mam nadzieję, że wyrozumiale potraktujecie moją nieobecność na blogu. Teraz muszę się już zabierać do roboty, bo przez ten czas trochę z Was już poprosiło o szablony :D Dziękuję!

Buziaki! :*

Edit: Zapraszam serdecznie do krótkiej video-relacji z wyjazdu, którą stworzyłam na konkurs liptona!