#2 Tytuł posta: design bloga.

Cześć!
Dzisiaj przygotowałam dla Was drugi już post z tej serii. Będzie to trochę taki spis blogów, stron, miejsc w internecie, z których korzystam przy tworzeniu Waszych szablonów. Stwierdziłam, że to fajny pomysł, bo być może komuś się to przyda, a przy okazji sama będę mieć wszystko w jednym miejscu - także do dzieła !:)
Kody CSS
Są to kody, dzięki którym nie trzeba grzebać w html'u. Wystarczy posiadać umiejętność "kopiuj, wklej", która nie jest raczej żadnym wyczynem :D Przyznam Wam się bez bicia, że większą część szablonu tak właśnie wykonuję. Jest najprostsza i najefektywniejsza metoda! :D
Z tych trzech korzystam najczęściej, nie licząc wujka google. Z czystym sumieniem mogę Wam również polecić forum blogowe forum.blogowicz.info, na którym można znaleźć wiele instrukcji i tutoriali.

Ikony społecznościowe
(facebook, twitter, tumblr, itp.)
Ja jednak najczęściej tworzę je sama, w photoshopie (na co być może stworzę jakiś tutorial, jeśli wyrazicie taką chęć).

Powyżej przykładowe ikony (te dwie akurat z photobucket). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "facebook" albo "tumblr", zawsze możecie to sprecyzować, np. facebook pink icon, czy coś w tym stylu, a wybór jest naprawdę duży:)

Napis inną czcionką w nagłówku
Na powyższej stronie znajdziecie - dosłownie - miliardy różnych czcionek. Jest to zdecydowanie moja ulubiona strona internetowa :D Uwielbiam grzebać w czcionkach i szukać odpowiednich.
Wystarczy pobrać i rozpakować. Później wejść na swoim komputerze w "panel sterowania", następnie "wygląd i personalizacja", na końcu otworzyć folder "czcionki" i tam wkleić tę pobraną :) Jeśli wytłumaczyłam to nie dość jasno, zawsze możecie wklepać w internet "jak zainstalować czcionkę?" i na pewno znajdziecie jakiś lepszy tutorial :D W każdym razie po zainstalowaniu takiej czcionki, wystarczy już wejść do swojego programu graficznego, w którym tworzycie (photoshop, photofiltre, photoscape, gimp, corel) i działać!^^

Jak to zrobić?
Postanowiłam stworzyć dla Was taką własnie zakładkę u siebie. Jeśli masz z czymkolwiek problem, chciałabyś coś zrobić, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać - zapytaj mnie o to tutaj! Oprócz tego każde pytanie i odpowiedź będę w tej zakładce umieszczała - być może z krótkim tutorialem, dzięki czemu nie będziecie musieli się powtarzać i szukać w stosach komentarzy :)
Jeszcze raz podaję link, *klik*.