Córka Żywiołu i lipton ice tea.

Cześć!
Ostatnio po prostu zajrzałam jak zwykle na swojego bloga i po raz setny przeczytałam swój nagłówek *photography, modelling, grahphics, books* no i stwierdziłam, że pasowałoby dokończyć początek serii, którą rozpoczęłam. Jak już się pewnie domyślacie, dzisiaj pora na books - książki. W tej serii będę polecała Wam jakieś książki. Dzisiaj będzie to "Córka Żywiołu" autorstwa Leigh Fallon.

Skąd ją mam?
Niestety nie wiąże się z nią żadna niesamowita historia, którą warto opowiedzieć. Jak zwykle byłam z mamą na zakupach *w biedronce!* i było kilka książek na przecenie - 9.99-, za jedną. Zerknęłam, przejrzałam, spodobała mi się okładka *tak, wiem* i przeczytałam opis z tyłu książki. Wydawał się całkiem interesujący, więc wrzuciłam ją mamie do wózka.

O czym jest?
Książka to ogólnie rzecz ujmując - dobry paranormal! Opowiada o miłości, przyjaźni, jest magiczna i dotyczy żywiołów - jak sam tytuł wskazuje. Na pewno nie jest nudna! Ciągle dużo się dzieję, mogę nawet stwierdzić, że jest nieco sensacyjna. Jest to pierwszy tom trylogii - o czym dowiedziałam się niedawno. "Córka Żywiołu" i "Cień Żywiołu" to dwie części, które są dostępne w Polsce. "Age of the Fifth" możemy niestety znaleźć jedynie w języku angielskim. Mimo, że dobrze rozumiem angielski, to jednak nie czytam jeszcze na tyle płynnie, żeby sobie poradzić z taką książką, więc pozostaje mi nadal się uczyć angielskiego albo czekać na polską wersję :D

Tutaj krótkie streszczenie : Megan Rosenberg przeprowadza się do zielonej Irlandii i nagle wszystko w jej życiu zaczyna nabierać sensu. Dorastała w Ameryce, ale w nowym miejscu czuje się jak w domu. W szkole poznaje wspaniałych przyjaciół i Adama DeRis'a, w którym się zakochuje. Wkrótce dowiadują się, że ich uczucie naznaczone jest przez odwieczną moc żywiołów, która przyciąga ich do siebie, ale może też skutkować ostateczną zagładą.

Ogólne informacje.
Moja ocena : 9/10
Oryginalny tytuł : "Carrier of the Mark"
Oryginalny tytuł serii : "Cassier"
Tom : 1/3
1. "Córka Żywiołu"
2. "Cień Żywiołu"
3. "Age of the Fifth"
Ilość stron : 313
Wydane przez wydawnictwo : Galeria Książki
Pisząc post korzystałam znastek.pl i bucherwelt

Skąd wziąć?
Wersje papierowe obu książek znajdziecie w empiku :)
Córka Żywiołu <<                      Cień Żywiołu << 

Obydwie kosztują 30,49zł :)
Sama chyba się skuszę i zaopatrzę  w drugi tom. ♥

*****
W ostatnim poście informacyjnym pisałam o tym, że zostałam ambasadorką lipton ice tea! Wczoraj po powrocie ze szkoły czekała już na mnie ciężka, duża paczka. W środku znalazłam 6 butelek lipton ice tea tropical (500ml) - które bardzo chętnie bym Wam pokazała, gdyby w otwieraniu paczki nie towarzyszyło mi rodzeństwo i chłopak :D Oprócz tego byłam również mile zaskoczona żółtymi okularami przeciwsłonecznymi i listem:)


* pycha, seeerio!! *


*gadżety potrzebne do pierwszego zadania,  które dostanę 16 czerwca :)*
Jestem mega ciekawa co to za zadanie i nie mogę się doczekać, kiedy w końcu przyjdzie mail !^^

*****

Co sądzicie o książce? Chcielibyście ją przeczytać? Jakie są Wasze ulubione książki, może jakąś mi polecicie? Jak Wam się podoba paczka od liptona? :)

Buziaki !♥